Morská voda pre zdravie Vášho nosa!

mar symbol

Morská voda pre zdravie vášho nosa!

Vďaka letným pobytom pri mori všetci poznáme priaznivé účinky morskej vody pre zdravie nášho organizmu. Kúsok zdravia z nej si môžeme preniesť aj do pohodlia domova. Morská voda v prípravkoch na nosovú hygienu vďaka vysokému obsahu minerálnych látok prirodzene, jemne a šetrne čistí, zvlhčuje nosovú sliznicu a pomáha tak udržať jej fyziologickú čistiacu schopnosť. Vďaka preventívnemu využívaniu prípravkov nosnej hygieny s jej obsahom zostane náš nos vo forme a v prípade ochorenia pomôže urýchliť liečbu nosovej sliznice.

Prípravky mar určené pre zdravie nosa obsahujú okrem morskej vody aj dexapantenol a xylometazolín.

Dexpantenol – prírodná látka, ktorá hojí (mar plus®)

Dexpantenol je veľmi dobre tolerovaná prírodná aktívna látka. Ide o provitamín, ktorý sa v tele mení na vitamín B5 – kyselinu pantoténovú. Táto je známa pre svoje hojivé a regeneračné účinky. Dexpanthenol je dlho spoľahlivo využívaný v liečbe povrchových kožných poranení. Pri aplikácii nosným sprejom podobne urýchľuje aj hojenie podráždenej nosovej sliznice. Dexpantenol navyše znižuje suchosť nosovej sliznice i tvorbu nepríjemných chrást. Jeho prínos v liečbe nádchy je teda zásadný, pretože nádcha je skutočnou veľkou skúškou odolnosti citlivej nosnej sliznice. Zdravá nosná sliznica je odolná voči infekčným vírusom a baktériám.

Xylometazolín – pomáha voľne dýchať (mar rhino®)

Xylometazolín je najpoužívanejšia látka v liečbe nádchy, pretože uvoľňuje upchatý nos. V mieste účinku spôsobuje stiahnutie ciev (tzv. vasokonstrikciu), čím znižuje opuch sliznice nosa, zlepšuje uvoľňovanie hlienov a uľahčuje voľnejšie dýchanie. Účinok po aplikácii nosového spreja sa dostaví pomerne rýchlo, po 5-10 minútach.

Chcete vedieť, ku ktorému moru
pošle Váš nos mar rhino®?

mar symbol
Áno