Liečba nádchy

mar symbol

Liečba nádchy

Tak ako nádchu dokážeme „chytiť“ rýchlo, oveľa ťažšie je jej sa zbaviť. Stará ľudová múdrosť hovorí, že bez lekára nádcha trvá týždeň a s lekárom 7 dní. Našťastie toto pravidlo dnes už vďaka účinným farmaceutickým prípravkom na liečbu a prevenciu nosovej sliznice neplatí. Aj keď s nádchou nemusíme hneď bežať k lekárovi.

Okrem režimových opatrení ako sú pokoj, teplo, dostatok tekutín a príjem vitamínov pomáhajú uľaviť nielen nosu, ale celému organizmu príslušné lieky a prípravky. Vo väčšine prípadov sú prvou voľbou nosné spreje alebo kvapky, ktoré sa odborne nazývajú dekongestíva (pozn. dekongescia – odpuchnutie – nosovej opuchnutej sliznice). Ich úlohou je zmierniť prekrvenie a zdurenie nosovej sliznice, ktoré sú príčinou sťaženého dýchania. Dĺžka liečby by však nemala prekročiť 7 dní, inak vzniká riziko závislosti na nosných kvapkách a sprejoch, tzv. rhinitis medicamentosa alebo sanorinizmus.

Vhodným riešením je preto využívanie prípravkov na báze morskej vody, ktorej priaznivé účinky na zdravie sú známe už z dávnej histórie. Nosové spreje mar plus® a mar rhino® okrem roztoku morskej vody obsahujú aj liečivá, ktoré obnovujú priechodnosť horných dýchacích ciest a uľahčujú dýchanie nosom.

Chcete vedieť, ku ktorému moru
pošle Váš nos mar rhino®?

mar symbol
Áno